چاپ و انتشار 500 هزار جلد کتب ادعیه و قرآن کریم در حوزه بین‌الملل
 چاپ و انتشار 500 هزار جلد کتب ادعیه و قرآن کریم در حوزه بین‌الملل

مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی گفت:

این موسسه توانسته از سال گذشته تا کنون، در حوزه بین‌الملل 123 اثر را در شمارگان 500 هزار جلد کتاب چاپ و عرضه کند.

 

به گزارش آستان‌نیوز، مسعود فرزانه با اشاره به فعالیت‌های موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در حوزه بین‌الملل به ویژه کشورهای عراق و افغانستان اظهار کرد: این موسسه از سال گذشته تا کنون 34 اثر را در شمارگان 400 هزار جلد کتاب به سفارش کشورهای عراق و افغانستان تولید و عرضه کرده است.
وی خاطر نشان کرد: این آثار شامل کتب دینی و مذهبی است که برای آستان‌های حرمین شریفین عراق، کاظمین و آستان امام علی(ع) تولید شده است؛ همچنین تولید کتب درسی و کمک درسی نیز از دیگر فعالیت‌های این موسسه در حوزه بین‌الملل است که به کشور افغانستان تحویل داده شده است.
فرزانه در ادامه به سایر اقدامات این موسسه در حوزه بین‌الملل در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بیش از 57 هزار کتاب به زبان‌های خارجی از جمله اردو، عربی و انگلیسی توسط این موسسه تولید و برای اهدا به زائران غیر ایرانی حرم مطهر رضوی ارسال شده است.
این مقام مسئول چاپ مجموعه 4 جلدی قرآن کریم، مفاتیح‌الجنان، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه برای قفسه‌های حرم حضرت علی(ع)، تولید قرآن کریم ویژه عتبه علویه با تذهیب و علائم و نشانه‌های برگرفته از معماری حرم حضرت علی(ع)، همکاری با عتبه عسکریه با چاپ 3 عنوان کتاب و تحویل به این آستان و ... را برخی از فعالیت‌های این موسسه در حوزه بین‌الملل طی سال گذشته برشمرد.
وی به بیان برخی از اهداف موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی پرداخت و اظهار کرد: هدف این موسسه داشتن مرکزی تخصصی و مجهز برای طبع و نشر فرهنگ و معارف اسلامی، تامین جامع نیازهای آستان قدس رضوی و موسسات فرهنگی، هنری و اقتصادی وابسته به آن و همچنین سایر سفارش دهندگان در گستره منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی در جذب، آماده‌سازی و تولید است.

تاريخ: ۱۳۹۹/۹/۱۳
 
نظرات کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
مشهد- بلوار سجاد - ابتدای جانباز جنوبی - صندوق پستی 157/91735
تلفن: 3-37625001-051 سفارشات چاپ افست:37625004-051 سفارشات چاپ صنعتی: 37615525-051
مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم : 32461300-051

info [at] astanprint.com         www.astanprint.com